Обережно: на Івано-Франківщині сходження лавин

PDF Друк
Середа, 09 березня 2016, 11:20

На Прикарпатті - лавинонебезпечно. Любителям зимового відпочинку найближчими днями краще утримати себе та друзів від туристичних походів гірськими маршрутами. Рятувальники застерігають: у високогір'ї небезпека сходження снігових лавин.

Цю інформацію повідомив Український гідрометеорологічний центру. У високогір’ї на Івано-Франківщині очікується помірна лавинна небезпека другого ступеня.

Синоптики розповідають, що існує лишень п’ять ступенів лавинної небезпеки. І ступінь - незначна, ІІ ступінь - помірна, ІІІ ступінь - підвищена, ІV ступінь - висока, V- висока.

Як довідка:

При потраплянні в лавину потрібно:  поки снігова маса лавини сунеться донизу, намагатися плаваючими рухами· вибратися і утримуватися на поверхні, адже, зупинившись, сніг відразу ущільнюється;  при зануренні під сніг підтягнути коліна до живота і стиснутими кулаками· захищати обличчя від снігу (положення захисту у боксера), одночасно створюючи навкруг обличчя пустоту, що дозволить вільно дихати;  при зупинці лавини визначити своє положення (де верх і низ): набрати слину і· дати їй витекти із рота – це дозволить зрозуміти, де низ; почати, по можливості, пересуватися в протилежний бік (вгору);  не вважати свою ситуацію безнадійною, не втрачати впевненості в своєму· зберігати спокій, сили і повітря;· порятунку;  ні в якому випадку не спати!· Кричати, потрапивши в лавину, слід тільки тоді, коли чути безпосередньо над собою крики чи кроки учасників пошукової групи, при цьому вичекавши моменту тиші. Просто кричати немає сенсу: звук із глибини снігової товщі чути тільки тим, хто безпосередньо поруч.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...