На Прикарпатті недбало ставляться до лебедів

PDF Друк
Вівторок, 16 лютого 2016, 19:54

На Івано-Франківщині в місті Калуш недбало ставляться до лебедів

В місті Калуш, на місцевому озері оселилося п’ятеро лебедів та близько чотирьох десятків качок. Відвідувачі озера не знають, чим їх годувати.

Активіст Василь Фіцак, на сторінці Фейсбук, підняв болюче питання екологічного стану міста, а особливо, місцевого озера. Негативним явищем для прихильників чистоти навколишнього середовища є той факт, що калушани активно засмічують місцеве озеро і околиці навколо нього. Все в сміттю. Активіст закликає прибирати за собою, адже це так просто.

На Калуському озері вже вкотре оселилися лебеді та качки, але калушани годують птахів хлібом, і не здогадуються, що він для них шкідливий.

Люди часто приїжджають до озера, щоб подивитися  на красивих птахів. Щоб нагодувати лебедів і качок серед зими, коли їм складніше природнім шляхом здобути собі їжу. Щоб заманити птахів ближче до берега, відвідувачі кидають їм шматочки хліба. Як пише Василь Фіцак, годувати птахів хлібом, або як дехто, цілими буханцями, неправильно.   У хлібові немає потрібних поживних елементів, і це є для них нездорова їжа, яка шкодить їхньому здоров'ю. Люди, які кидають хліб у водойму, сприяють цим ріст бактерій та водоростей, що є отруйними для тварин. Бо весь хліб птахи не можуть з'їсти і в процесі цього відбувається забруднення, що спричиняє неприємних запах.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...