Байдужість до архітектурних пам’яток у Калуші

PDF Друк
П'ятниця, 12 лютого 2016, 16:39

Усе більше памяток страждає через час, природні умови та людей

Прогулюючись частиною старого міста в Калуші, можна побачити тільки роздроблені, занедбані будинки, які давно стали для городян смітниками чи громадськими туалетами. Насправді ж усі ті розвалені будинки є архітектурними пам’ятками, які зараз просто знищуються.

У Калуші є близько 40 пам’яток архітектури. Перший, хто порушив цю проблему – Василь Фіцак. На персональній сторінці у Фейсбук він зазначає, що гуляти старим містом дуже сумно, адже будівлі початку 20 століття розвалені вщент, а ратуша перетворилася на смітник. Фіцак закликає органи влади розглянути цю проблему та розпочати працювати над реконструкцією, аби не залишати таке місто власним нащадкам.

І справді, нещодавно відбулася зустріч міського голови та представників громадських організацій Калуша. Активісти закликали Ігоря Матвійчука згадати за архітектурну спадщину міста та його історичне обличчя. Також громадські діячі не змогли оминути Ратушу, будівлю повітового надлісництва, концертний зал училища культури й такі ж історично цікаві будівлі старого міста.

У висновку було сказано, що реставрація Ратуші коштуватиме понад 25 мільйонів гривень.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...