У рентгенологічному відділенні з’явилася найсучасніше обладнання

PDF Друк
Вівторок, 17 червня 2014, 21:01

На сьогоднішній день можна говорити про серйозний прорив в плані надання діагностичної допомоги, який відбувся за останні п’ять років у рентгенкабінеті Центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківська.

Допомогу тут отримують не лише мешканці міста, але й жителі Прикарпаття та інших областей України.

У рентгенологічному відділенні не лише з’явилася найновіше, найсучасніше обладнання, тут працює з ретельно підібраний колектив, спеціалісти з високою класифікацією, які пройшли навчання не лише в Києві, Харкові, Рівному, але і в Голландії.

Підсилює роботу відділення і професорський склад Івано-Франківського державного медичного університету. Науковці надають консультативні послуги і розробляють методи зменшення радіаційного навантаження на пацієнта під час проведення рентгенівських процедур.

У Центральній міській клінічній лікарні пацієнти можуть отримати увесь спектр рентгенівських обстежень. Це і звичайна аналогова рентгенографія, і цифрова рентгенографія з використанням мінімального радіаційного навантаження на пацієнтів. А особливої уваги заслуговує комп’ютерна томографія. В Україні, та й у багатьох клініках Європи звикли до так званої спіральної комп’ютерної томографії. Проте у ЦМКЛ працює динамічний волюметричний 160-зрізовий комп’ютерний томограф .

Провідні світові фахівці радіології вважають таке обладнання новою віхою комп’ютерної томографії, адже воно дає можливість отримувати зображення, досі неможливі на спіральних томографах.

Динамічний волюметричний томограф сканує тіло об’ємами, а не тонкими шарами. Тривалість обстеження незрівнянно менша, променеве навантаження на пацієнта і отримана ним доза опромінення зменшується до рівня звичайної флюорографії.

Це обладнання дає змогу робити справді унікальні обстеження, які поки що не проводить жодна клініка Західної України. Серед них важливим є обстеження серця, яке показує засміченість судин серця кальцієм. Особливість такого досліджень у тому, що воно є, по-перше, не шкідливим, по-друге, не потребує втручання в тіло пацієнта, по-третє, є прогностичними. Томограф визначає, який відсоток можливих серцево-судинних ускладнень у даної особи може бути протягом найближчих п’яти років.

«Для США, Голландії, Японії такі обстеження є звичними, але в Україні ми – передові. І можемо говорити про значні успіхи у обстеженні серця, які називають ще „Кальцієвий індекс”.

Ще одне важливе обстеження, яке на території Західної Україні проводять лише в ЦМКЛ, це обстеження підшлункової залози. Лікар має можливість проводити 4-D дослідження та бачити в об’ємі тіла динаміку току крові. Таке обстеження, перфузіографія, є рідкісним навіть для провідних клінік Києва. Але його можна зробити у Івано-Франківську», – розповідає завідуючий рентгенологічним відділенням Ігор Соколовський.

Лідерство в своїй галузі рентгенвідділення ЦМКЛ тримає також за рахунок низькодозових високоінформативних обстежень опорно-рухового апарату людини. Щороку якісне діагностування ставить на ноги  тисячі пацієнтів з патологією хребта.

Це відділення постійно розвивається, адже тут професіоналізм медиків поєднується із виключною турботою та увагою до пацієнта. У своїй галузі працівники рентгенкабінету ЦМКЛ є передовими в Україні.

До Центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківська приїжджає чимало пацієнтів з різних областей. Лікарі підрахували – обстеження в цьому відділенні протягом минулого року в цілодобовому режимі проводили кожні 10 хвилин. Це величезний об’єм роботи. Але тут проводять справді унікальну діагностику, рідкісну поки що для медичних закладів держави.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...