Переховання жертв НКВС на Івано-Франківщині

PDF Друк
Вівторок, 22 вересня 2015, 08:47

Близько 4-х років назад на території лікарні Єзупіль випадковим чином були знайдені рештки людей, як пізніше виявилось, це були жертви комуністичного режиму. Всього переховано 225 рештків, серед яких – 54 належали дітям.

Абсолютно випадковим чином, один із працівників сільської лікарні натрапив на людські рештки, коли прибирав клумби,тоді він ще не здогадувався, що то була за знахідка. Як виявилось лікарня у с. Єзупіль була місцем безлічі катувань представників НКВС  (1944-1957 рр.), жертвами яких зазвичай ставали члени ОУН та УПА, а також сім’ї, які по підозрі у націоналістичній зраді, повинні були бути вислані до Сибіру.

Тіла знаходились всього в менш, ніж пів метра від поверхні землі та були засипані вапном. Виявити,кому належали тіла було неможливо, адже їх ховали без одягу та документів. Як виявили експерти перед похованням жертв катували, про це свідчать експертизи рештків.

Не дивлячись на те,що сталінський терор був давно, його наслідки ще довго лякатимуть світ своєю жорстокістю та безрозсудністю.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...