В Івано-Франківську створили музей Небесної сотні

PDF Друк
П'ятниця, 11 вересня 2015, 15:27

В Івано-Франківську відкрили музей Небесної сотні, в якому представлено близько 600 експонатів: особистих речей учасників Революції гідності, світлин, засобів захисту, які використовувалися під час подій на Майдані в Києві.

Тут можна побачити каски і бронежилети, гумові шини і матеріали для створення барикад, медичне приладдя і санітарні ноші, за допомогою яких рятувалися людські життя, книги та образки. Поряд з цим – картина-ікона «Небесна сотня» ініціатора створення музею прикарпатського митця Романа Бончука та величезне художнє полотно про трагічні події на Майдані, що також належить його авторству.

«Тут кожен куточок виміряний, немає нічого бутафорного, – розповів Роман Бончук. – Була колосальна, щоденна робота. А тепер хочемо зробити музей максимально динамічним, більш сучасним».

До створення музею, за його словами, долучилися родичі загиблих, волонтери, студенти обласного центру, народний депутат України Олександр Шевченко. Розвиваючи ідею, каже Роман Бончук, з часом планують збільшити кількість музейних експонатів та започаткувати проведення екскурсій. На думку художника, опікуватися музеєм у подальшому і стати його директором має батько Романа Гурика.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...