Де встановлять найдорожчі очисні споруди на Прикарпатті?

PDF Друк
Субота, 11 липня 2015, 10:15

Найдорожчі очисні в Івано-Франківській області за 20 мільйонів гривень хочуть звести у П’ядиках

Активісти партії «ВОЛЯ» виявили, що найдорожчі очисні на Прикарпатті хочуть збудувати у Коломийському районі. З екологічного фонду області планують виділити близько 20 млн. гривень, а це майже пів річного екобюджету. Вже готова проектно-кошторисна документація, але тендер ще не оголошений.

Нові очисні споруди за близько 20 млн. гривень потужністю 500 м куб планують звести у селі П’ядики. Кошти виділять з екологічного фонду Івано-Франківської області, бюджет якого завдяки податкам Бурштинської ТЕС, є третій в Україні. Попереду лише Дніпропетровська і Донецька області. Цього року обласною радою на природоохоронні заходи спрямовано 46,8 млн. гривень. 
На думку члена Ради партії «ВОЛЯ» Михайла Якимчука, вартість очисних споруд для одного населеного пункту не може складати пів бюджету екофонду Прикарпаття. До того ж, інші райони області – Болехів, Рожнятів, Ворохта взагалі залишилися без очисних.

Еколог експерт Володимир Красноштанов, який здійснював перевірку практично усіх очисних споруд в області, впевнений, що у П’ядиках нові очисні можна планувати наполовину меншої потужності, згодом, якщо споруди не справлятимуться, добудувати необхідні модулі. Так можна зекономити мільйони гривень з обласного бюджету. Більше того, чи зможуть мешканці села сплачувати десь 2-4 тис. гривень щодня за обслуговування нових потужних очисних, а це плата за електроенергію і воду. На думку еколога, варто зберегти старі очисні, що обслуговують цілий мікрорайон П’ядиків.

Активісти «ВОЛІ» разом із сільським головою і представниками комунальної служби виїхали на місце старих очисних. «Ми оглянули об’єкт, який розрахований на 100 м куб стоків щодоби. Він у доброму стані, лише колектор потребує ремонту, тим більше сьогодні очисні не завантажені», — розповідає Якимчук.

«Треба міняти колектор на старих очисних, він просів під землею. Для цього ми не маємо грошей. Як не прикро, але відсутній державницький підхід до охорони навколишнього середовища, ми усі живемо нинішнім днем», - додає сільський голова П’ядиків Роман Сікорський.

«Щодо нових очисних, не проведено тендеру, хоча вже готують проектно-кошторисну документацію, - продовжив Михайло Якимчук. – Ми вимагаємо, щоб по даному об’єкту провели відповідну експертизу, а тендер відбувся прозоро із залученням громадськості».

Нагадаємо, активісти партії «ВОЛЯ» перевірили стан очисних у Ворохті, Делятині, Солотвино та Товмачику, тому вимагають від Івано-Франківської облдержадміністрації надати інформацію скільки коштів екологічного податку надійшло протягом 2011-2014 років, як ці гроші витратили. Також підготувати та оприлюднити звіт про здійснення даної програми з актами виконаних робіт, а до розробки проекту наступної обласної програми охорони довкілля на 2015-2020 рр. залучити громадськості та експертів.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...