Надходження до місцевих бюджетів Прикарпаття зросли

PDF Друк
Четвер, 02 квітня 2015, 13:25

надходження до місцевих бюджетівЗа оперативними даними у першому кварталі 2015 року до місцевих бюджетів Івано-Франківщини надійшло 446,9 млн. гривень, що на 59,4 млн. гривень більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

Лідером в наповненні місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб - 224,5 млн. гривень. Наступними за вагомістю є плата за землю – 59,5 млн. гривень, єдиний податок – 52,9 млн. гривень та екологічний податок – 43,9 млн. гривень.

Крім цього, у січні – березні п.р. забезпечено збір акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів в сумі 34,8 млн. гривень.

За користування лісом, надрами й водою прикарпатці заплатили до бюджету більше 12 млн. грн. Зокрема, частка рентної плати за використання лісових ресурсів найбільша – майже 8,3 млн. гривень. За спеціальне водокористування місцеві бюджети отримали 2 млн. гривень, а за використання надр - 1,8 млн. гривень.

Як відомо, Верховною Радою України у грудні 2014 року прийнято зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України, які  є найбільшим за останні роки кроком у напрямку бюджетної децентралізації.

Зокрема, впроваджено акцизний податок з реалізації через роздрібну торгівельну мережу підакцизних товарів, розширено базу оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, введено оподаткування розкішних авто тощо.

Відповідно до Податкового кодексу України сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів в межах ставок, визначених Податковим кодексом України.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...