Якщо борги за "комуналку" перевищать 12 тис. грн, є небезпека розрахуватися за них квартирою

PDF Друк
Неділя, 15 березня 2015, 18:48

Відповідну можливість пояснив юрист однієї з місцевих юридичних компаній.

Він підтверджує тенденцію останніх місяців, коли Жеки все активніше вдаються до стягнення боргів за житлово-комунальні послуги в судовому порядку.

"Жеки цілком законно можуть звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення боргів за житлово-комунальні послуги. Така заява, швидше за все, буде задоволено, але лише в тому випадку, якщо заборгованість є безперечною, а розмір заборгованості не оспорюється боржником. При цьому потрібно розуміти, що постачальник послуг має право заявити вимогу про стягнення боргу по оплаті житлово-комунальних послуг, незалежно від розміру заборгованості. Це може бути і 50 копійок, і 100 тис. грн", - пояснює юрист.

За її словами, важливо враховувати, що видача судового наказу провадиться без судового засідання та без виклику сторін (стягувача та боржника) до суду. Тому найчастіше боржники дізнаються про стягнення з них заборгованості за житлово-комунальні послуги лише після отримання копії такого наказу разом з копією заяви стягувача.

"Це ще не значить, що рішення суду можна оскаржити. Якщо боржник не згідний з розміром заборгованості, ЦПК України передбачає право на подачу заяви про скасування судового наказу, яка подається протягом десяти днів з дня її отримання. У разі скасування судового наказу, вимоги про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг можуть в подальшому розглядаються в порядку позовного провадження", - додал юрист.

"Стаття 52 Закону України "Про виконавче провадження" передбачає, що якщо сума, що підлягає стягненню, не перевищує десяти розмірів мінімальної заробітної плати (12 180 грн), звернення про стягнення єдиного житла боржника та земельної ділянки, на якій воно розташоване, не задовольняється. У такому разі державний виконавець зобов'язаний вжити всіх заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника".


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...