Яке м’ясо продають нам на місцевих ринках?

PDF Друк
Вівторок, 29 квітня 2014, 15:31

Багато питань і перемовин виникало в іванофранківців щодо якості і походження м’яса на ринку.

Тож, щоб дізнатися звідки везуть таку продукцію та яка ситуація нині на ринку м'ясних продуктів журналіст звернувся до Івано-Франківської міської державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи.

«М’ясо на ринку вже останніх п’ять років лише українського виробництва, - коментує завідуючий лабораторією Ігор Леб. – Навіть якщо на ринок попадали субпродукти чи частини туші тварини, привезені з Польщі, Голандії чи інших країн, то продавців матеріально наказували, накладали штрафи. Нині м'ясо на ринок завозиться з Франківської та Тернопільської областей».

Якість м’яса, як наголошує завідуючий лабораторією, часто залежить і від віку тварини. Якщо, згідно з міжнародними стандартами, тварину вигодовували 7-8 місяців до 80-100 кг, то така продукція буде високої якості. А якщо тварині вже 1,5-2 роки, то це вже інша справа.

За словами спеціаліста, дуже сильно на якість м'яса впливає годівля тварини. На ринок м'ясо, восновному, поступає із свинокомплексів. Там ветеринарна служба зобов'язана контролювати всі процеси, а також брати необхідні проби. В самій лабораторії перевіряєють продукцію на бактеріологічні захворювання.

Щодо вмісту в м’ясі гормональних препаратів керівник лабораторії не зміг нічого сказати, адже в закладі такі аналізи не проводяться. Хоча, якщо брати до уваги те ж польське м’ясо, про яке стільки говорили, то  варто зауважити, що його ретельно перевіряли, адже з обстеженнями в Євросоюзі дуже строго. Тому, як то кажуть, не такий страшний чорт… А якщо взяти до уваги "продукцію від дядька", то ніхто й не скаже, чим годують і які препарати дають тварині. Хоча, завідуючий зауважує, що м'яса на українському ринку нині вдосталь, тож немає потреби його завозит из сусідніх країн.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...