Що таке військовий податок і хто буде його платити

PDF Друк
Вівторок, 05 серпня 2014, 16:15

Хто буде платити і чи є пільговики, яких звільнять від сплати півторавідсоткового податку - розбирався Vsemisto-if.info. Що таке військовий податок і хто буде його платитиХто буде платити і чи є пільговики, яких звільнять від сплати півторавідсоткового податку - розбирався Vsemisto-if.info.

Днями Верховна Рада прийняла закон про те, що з кожної зарплати в Україні на потреби армії щомісяця буде перераховуватися на потреби армії 1,5%. Про те, як працюватиме цей податок і хто буде його платити читайте нижче.

1. З якої суми нараховуватиметься податок?

Податком буде обкладені всі зарплати в країні, незалежно від розміру: якщо у вас, наприклад, зарплата 1000 гривень на місяць, то 15 гривень ви повинні віддати на потреби армії. Природно, що 1,5% на потреби оборони, держава зможе збирати тільки з офіційних зарплат громадян.

2. Хто буде платити податок: роботодавець чи працівник?

Гроші будуть автоматично вираховуватися із зарплати і надходити в казну держави, разом з іншими податками, які сплачуються з наших доходів. Всі ми будемо отримувати зарплату меншу на півтора відсотка, вираховуватися гроші будуть саме з доходу фізособи.

3. Чи будуть платити податок пенсіонери?

"Військовий податок" поширюється тільки на працююче населення і лише на зарплати. Ніякі інші грошові надходження громадян не оподатковуються цим податком - будь то пенсія, допомога на дітей або допомогу по безробіттю.

4. Який термін дії податку?

1,5% від зарплати українці повинні будуть віддавати на потреби армії до 1 січня 2015 року. Але, не виключено, що термін дії податку буде продовжений.

5. Хто з працюючих українців може не платити податок?

Категорій громадян, які звільнені від сплати півторавідсоткового податку, немає. Платити зобов'язані всі - працюючі інваліди, працюючі пенсіонери, багатодітні батьки. Але, знову-таки, пенсіонери та інваліди платитимуть податок тільки з зарплати, їхні пенсії ніхто не зачепить....


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...