Як платити податки мобілізованим підприємцям

PDF Друк
Понеділок, 28 липня 2014, 09:40

Так, мобілізовані підприємці і особи, що ведуть незалежну професійну діяльність, на весь період військової служби звільняються від обов'язку нарахування, сплати і подання податкової звітності з ПДФО, єдиного податку і ЄСВ, за умови, що такі самозаняті особи не мають найманих працівників. Як платити податки мобілізованим підприємцям8 червня набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації", яким запроваджено низку пільг для мобілізованих осіб. Зокрема, ідеться про звільнення від сплати ПДФО, єдиного податку та ЄСВ, повідомляє Vsemisto-if.info.

Так, мобілізовані підприємці і особи, що ведуть незалежну професійну діяльність, на весь період військової служби звільняються від обов'язку нарахування, сплати і подання податкової звітності з ПДФО, єдиного податку і ЄСВ, за умови, що такі самозаняті особи не мають найманих працівників.

Підставою для такого звільнення є:

- заява самозайнятої особи;

- копія військового квитка або іншого документа із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу під час мобілізації.

Вказані документи подаються в орган доходів і зборів за місцем реєстрації впродовж 10 днів після демобілізації.

Якщо ж мобілізована самозайнята особа має найнятих працівників і на строк своєї військової служби уповноважує іншу особу виплачувати працівникам заробітну плату та/або інші доходи, то обов'язок по нарахуванню та утриманню ПДФО з таких виплат на строк військової служби самозайнятої особи несе ця уповноважена особа.

До того ж така уповноважена особа виконує зобов'язання по ЄСВ, визначені підпунктами 1 (окрім сплати ЄСВ), 2, 3, 4, 5, 6, 10, 12 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Нараховані і утримані ПДФО і ЄСВ сплачуються фізичною особою-підприємцем протягом 180 днів після демобілізації з першого дня її демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій.

Звітність про суми податків та ЄСВ, нарахованих протягом військової служби ФОП уповноваженою особою подається демобілізованим підприємцем у порядку та строки, встановлені ПКУ, без нарахування штрафних і фінансових санкцій.

Вказані норми застосовуються з першого дня мобілізації, оголошеної Указом Президента України від 17 березня 2014 року N 303 "Про часткову мобілізацію".


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...