Проект «Гендерно-орієнтоване бюджетування в Україні» реалізовується

PDF Друк
Вівторок, 15 листопада 2016, 19:13

Сьогодні в приміщенні облдержадміністрації відбувся консультативний семінар з питань застосування програмно-цільового методу бюджетування на рівні місцевих бюджетів та реалізації в області проекту «Гендерно-орієнтоване бюджетування в Україні».

Участь у ньому взяли перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка, керівники профільних департаментів ОДА, головні розпорядники коштів обласного бюджету, представники районних, міських фінансових управлінь та об’єднаних територіальних громад.

Зазначимо, що проект «Гендерне бюджетування в Україні», реалізується Шведським агентством міжнародного розвитку (Sida) за підтримки Міністерства фінансів України. Розпочався він на Прикарпатті ще у 2011 році. Результати гендерного дослідження, які були зроблені на початку його реалізації, лягли в основу проекту, який започаткований по всій Україні та реалізується з 2014 року.

За словами заступника директора департаменту фінансів ОДА Лесі Балагури, сьогодні у проекті беруть участь всі регіони держави, які здійснюють гендерний аналіз. Результати, які отримали робочі групи в областях, направлені у різні міністерства. На їх основі будуть вноситися зміни до нормативних документів для врахування показників, спрямованих на покращення використання коштів бюджету.

«Івано-Франківська область, беручи участь у пілотному проекті, проаналізувала обласну програму розвитку молоді. Отримані результати були спрямовані у МФУ і стали основою для його реалізації в цілій країні, - розповіла посадовець. – За результатами гендерного аналізу було виявлено, що значна кількість заходів програми були спрямовані на розвиток фізичної культури хлопців, проте перемоги та нагороди отримували в основному дівчата. З огляду на це, департаментом фінансів були підготовлені рекомендації на переорієнтування заходів програми для дівчат».

Важливим аспектом проекту є розробка нового підходу до формування бюджету як на державному, так і місцевому рівнях, який враховуватиме принцип забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

«Управління державними фінансами повинно бути прагматичним і цілеспрямованим, - наголосила перший заступник голови ОДА Марія Савка. – Саме для цього впродовж останніх років Урядом запроваджується загальна стратегія управління фінансами, стержнем якої є програмно-цільове бюджетування».

Як зазначила Марія Савка, програмно-цільове бюджетування буде запроваджене у всіх системах бюджетного процесу.

 


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...