Спостерігачі ОБСЄ зустрілися з прикарпатськими митниками

PDF Друк
Вівторок, 07 червня 2016, 17:39

Керівництво митниці зустрілось із спостерігачами місії ОБСЄ в Україні

Керівництво Івано-Франківської митниці ДФС зустрілось із спостерігачами Спеціальної моніторингової місії в Україні Організації з безпеки та співробітництва в Європі Драґаном Ґаґовічем та Драґославом Цвєтічем.

Сторони обговорили питання реформування митної системи України, вдосконалення процедур митного оформлення товарів, технічного забезпечення митного пункту пропуску в Міжнародному аеропорту «Івано-Франківськ». Також йшлося про стан наповнення державного бюджету, співпрацю митників з податковими та іншими контролюючими органами області.

За словами, в.о. начальника Івано-Франківської митниці ДФС Михайла Закалінського, наразі зроблено значні кроки на шляху реформування митного напрямку, зокрема запроваджено автоматизовану систему аналізу та управління ризиками, скорочено середній час оформлення митних декларацій та спрощено процедуру оформлення митних декларацій. Стосовно електронного декларування, то на сьогодні 100 % товарів на Івано-Франківській митниці оформляються із застосуванням електронної декларації. Тобто фактично відсутнє спілкування декларанта з працівниками митниці.

В свою чергу заступник начальника Івано-Франківської митниці ДФС Віктор Бондар зазначив, що митне законодавство України та практика застосування системи управління ризиками адаптовані до законодавства та практики країн ЄС. На сьогодні автоматизована система аналізу та управління ризиками дозволяє здійснювати автоматичний відбір митних декларацій, по яких необхідно посилити митний контроль та фіксувати інформацію, внесену посадовими особами митниць за результатами проведених митних формальностей в режимі реального часу. Тобто митниця уже сьогодні працює за європейськими стандартами.

Учасники зустрічі домовились активізувати діалог та обмін досвідом, який в подальшому дозволить скоротити час виконання митних процедур, мінімізувати вплив людського фактору, підвищити ефективність боротьби з контрабандою і митними правопорушеннями.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...