Чи будуть пільгові місця в маршрутках Івано-Франківська?

PDF Друк
Середа, 25 червня 2014, 13:58

Департаментом комунального господарства, транспорту і зв’язку 23.06.2014 р. було підготовлено та винесено на розгляд виконавчого комітету міської ради проект рішення, яке передбачало скасування безкоштовного проїзду пенсіонерів на міських маршрутах з 10.00 год. до 16.00 год. без обмежень.

Це рішення було підготовлене на вимогу прокуратури міста Івано-Франківська. Мотивували його тим, що виконавчий комітет міської ради, приймаючи рішення 04.06.2014 р. «Про тарифи на проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування», визначив час для перевезення пенсіонерів, проте не врахував вимоги Закону України «Про автомобільний транспорт». Закон же передбачає, що пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, що здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

Автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовляти в пільгових перевезеннях, крім випадків передбачених Законом. А це, на думку прокуратури, призвело до порушення конституційних прав пільгових категорій громадян.

Як повідомили у прес-службі Департаменту, дане рішення виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради підтримане не було, оскільки скасування пунктів рішення у викладеній редакції могло слугувати причиною для перевізників не перевозити без обмежень пенсіонерів з 10 до 16 год., а перевозити тільки 15 % від загальної кількості сидячих місць, як визначено в їх договорі з виконавчим комітетом (тобто одночасно тільки трьох пільговиків).

При цьому, якщо вимогою прокуратури буде встановлене необмежене перевезення пільговиків протягом всього дня, відповідне рішення буде повторно внесене на розгляд виконавчого комітету і, швидше за все, підтримане.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...