Чи є на Прикарпатті можливості працювати біженцям?

PDF Друк
П'ятниця, 20 червня 2014, 15:00

Прикарпаття вже стало домом — тимчасовим або й постійним — для сотень жителів Криму та південно-східних областей України, котрим через російську окупацію й агресію та виниклу загрозу для життя довелося покинути рідні домівки.Прикарпаття вже стало домом — тимчасовим або й постійним — для сотень жителів Криму та південно-східних областей України, котрим через російську окупацію й агресію та виниклу загрозу для життя довелося покинути рідні домівки.

Приїхавши до івано-Франківська, вони найперше запитують у перехожих, як їм потрапити на вул. Грушевського, 18. Саме за вказаною адресою в Координаційному центрі для переміщених осіб (це в народному домі «Просвіта») біженці отримують всебічну допомогу. Поряд з волонтерами приймають у ньому громадян цієї категорії — надають їм, як тепер кажуть, соціальний супровід — фахівці з міграційної служби, департаменту соціальної політики ОДА, медичної та освітньої галузей і, звичайно ж, представник служби зайнятості. Адже, як пише газета "Галичина", одна з основних проблем, яка турбує багатьох прибулих на проживання до нашої області, пов’язана з їх працевлаштуванням.

— Григорію Михайловичу, — цікавлюся в директора обласного центру зайнятості Г. ГОРБАЛЯ, — що реально може порадити чи пообіцяти, а тим більше чим може допомогти фахівець вашої служби біженцю, якщо, всі знаємо, і місцевим жителям за нинішньої економічної кризи в Україні важко знайти роботу?

— Певна річ, допомогти біженцю він може в межах своєї компетенції і реальної пропозиції наявних на сьогодні у центрах зайнятості вакансій. Націлюємо тих, хто проводить прийом громадян цієї категорії, на спілкування з ними не поверхове, а ррунтовне: щоб уважно вислухали й надали посильну допомогу кожному, з’ясували наміри приїжджого щодо продовження трудової діяльності. Це не означає, що йому одразу запропонують таку роботу, яку він мав у своєму регіоні. Нерідко людина відмовляється від скерування на вакантне місце праці під тим приводом, що воно далеке від її фаху. Такі співбесіди працівники нашої служби провели вже з більш як 140 приїжджими із Криму та південного сходу України — вичерпно поінформували їх про сьогоднішні можливості працевлаштування, про соціальні послуги, які надають населенню центри зайнятості, про умови призначення та поновлення виплати допомоги з безробіття. Біженців скеровують у центри зайнятості за місцем їх перебування в області. В обласному, міських, районних та міськрайонних центрах зайнятості нині функціонує «гаряча телефонна лінія», визначено фахівця, відповідального за надання роз’яснень громадянам цієї категорії з питань реєстрації, перереєстрації в службі зайнятості, отримання соціальних послуг та матеріального забезпечення.

За нинішніх реалій на ринку праці відчувається явний дефіцит вільних робочих місць і не завжди вдається швидко допомогти біженцеві з роботою. Тож нині центри зайнятості краю активно працюють з роботодавцями, щоб вишукати можливості працевлаштування прибулих до нас із Криму та південного сходу України громадян, залучають до цього й соціальних партнерів, діяльність яких дотична до врегулювання питання зайнятості населення, райдержадміністрації, виконкоми міських рад.

— Які ж конкретні результати цієї роботи?

— У березні і квітні в пошуку роботи до служби зайнятості області звернулося 25 громадян, які приїхали із Криму та південно-східних областей України. 11 із них зусиллями наших працівників уже вдалося працевлаштувати, іншим надано статус безробітного, призначено допомогу з безробіття.

(c) Центр зайнятості


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...