На капремонт будинків грошей немає

PDF Друк
Середа, 23 жовтня 2013, 13:23

Капремонт багатоповерхівок за рахунок коштів бюджету міста Івано-Франківська проводитися більше не буде - грошей немає. Про це повідомив директор департаменту міського господарства міської адміністрації Олександр Шпіренко вчора на засіданні комісії з ЖКГ.

Капремонт багатоповерхівок за рахунок коштів бюджету міста Івано-Франківська проводитися більше не буде - грошей немає. Про це повідомив директор департаменту міського господарства міської адміністрації Олександр Шпіренко вчора на засіданні комісії з ЖКГ.

Адже тільки в 2012 році було постанову, що регламентує порядок відбору будинків, що потребують капітального ремонту, в липні створені територіальні комісії та проведена робота - у план 2013 поставлено 312 будинків. Відповідно до порядку муніципальної програми включені були вдома від тих КК, які надали проектно - кошторисну документацію. Таким чином, за 218 будинкам документи були надані, а після по 210 були проведені конкурсні процедури, по 8 об'єктам конкурс не відбувся у зв'язку з відсутністю заявок.

«У результаті з 210 будинків на 153 роботи завершені, 109 будинків з них вже прийнято за актами. За 44 об'єктами ведеться приймання службою технічного контролю. На 57 об'єктах робота триває. Загальний обсяг виконаних робіт 53%», - сказав Шпіренко. І зазначив, що жодна керуюча організація не здала необхідну документацію в строк до 10 січня 2013 року, але адміністрація йшла на зустріч і брала документи майже весь рік.

Програма працює так: комісія відбирає будинку для проведення капремонту, направляє керуючої організації повідомлення про це з вимогою підготувати проектно - кошторисну документацію до 10 січня 2014 року. Якщо компанія надає всі документи і отримує добро від служби технічного контролю, то потрапляє в програму ремонту. Потім, вже в 2014 році , проводиться конкурс і безпосередньо самі роботи. Тільки от на ремонти будинків в 2014 році поки ніяких коштів не передбачається, сказав чиновник.

Депутати нагадали, що влітку цього року був прийняв закон про те , що зараз абсолютно по-іншому будуть формуватися роботи з капітального ремонту будинків - законом передбачається перекласти повністю фінансування капітального ремонту на власників житла. Олександр Шпіренко підтвердив, що постанова таке прийнято, але поки уряд області з обережністю до нього ставиться і не поспішає по ньому працювати, «на території області це поки не працює», - сказав він. Питання депутатів викликала ситуація про те, як будуть ремонтуватися ті будинки, на які кошти з бюджету виділені, якщо раптом запрацює новий закон. Старший помічник прокурора міста Діна Мінулін пояснила, що в різних законах різні джерела фінансування - бюджет і кишеню власника, і якщо в бюджеті є кошти на ремонти, то вони будуть спрямовані саме на них.

Проте, грошей немає. А ось вдома в жалюгідному стані в місті є. Страждати від цього будуть, як звичайно, мешканці.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...