Як виготовити ляльку-мотанку?

PDF Друк
Середа, 04 червня 2014, 15:07

В рамках реалізації проекту «Літній читальний зал» 03.06. 2014р. відбулося чергове засідання молодіжного клубу духовного спілкування «Вервиця»: «Скарби з родинної скрині» - майстер-клас по виготовленню ляльки - мотанки з Баламут Інною, керівником гуртка рукоділля юнацької творчості. Кожна людина на землі мріє мати оберіг, який захистить від зла та біди, який допоможе виконати найзаповітніше бажання та дасть сили побороти усі негаразди сьогодення. Для українців таким оберегом є лялька – мотанка. Вона своєрідна, оригінальна за способом виготовлення, складно – проста за декоративною палітрою і така тепла…

Інна Баламут ознайомила учнів 6-А класу Івано-Франківської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №5 з історією розвитку ляльки – мотанки, розповіла про її значення в житті людини.

Присутні ознайомилися з творчими роботами майстрині.

Разом з своєю наставницею учасники майстер-класу змотували собі лялечку, використовуючи при цьому свої працьовиті пальчики, тканину та нитки. В результаті кропіткої та сумлінної роботи, кожен з присутніх тримав у руках свою особливу яскраву ляльку – мотанку, яка випромінювала любов, енергетику добра й тепла.

До уваги читачів обласної бібліотеки для юнацтва, в читальній залі презентовано бібліотечну виставку «Ти – творець власної духовної краси». Один з розділів виставки «Оберіг душі й родини» висвітлює секрети виготовлення вузликової – ляльки та її місце в традиційній українській культурі.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...