Як Франківськ святкував День народження Шевченка

PDF Друк
Вівторок, 10 березня 2015, 16:45

9 березня 2015 року з нагоди відзначення 201-ї річниці від дня народження великого українського поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча Тараса Григоровича Шевченка за участю представників духовенства, обласної, міської влади та громадськості відбулись святкові заходи, які розпочались ходою громадськості за маршрутом: Вічевий майдан – вул. Т.Шевченка – Міський парк культури та відпочинку. По завершенні ходи, біля пам’ятника Т.Шевченку відбулось урочисте віче, під час якого Преосвященний Владика Йосафат (Мощич) спільно з отцями традиційних християнських конфесій відслужив панахиду за Тарасом Шевченком. Пам'ять Великого Кобзаря присутні вшанували покладання квітів до пам’ятника та погруддя українському пророкові у міському парку культури та відпочинку.

З вітальним словом до громади звернулися заступник міського голови Михайло Верес, голова обласної організації всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Г.Шевченка Степан Волковецький, голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України Євген Баран.

Кожен з них у своєму виступі звертав увагу присутніх на тому, що поезія Т.Шевченка була актуальною за його життя і залишається такою й у наш час. Зокрема, заступник міського голови Михайло Верес, говорячи про поетичну спадщину національного генія України, заявив: «Він писав вірші чорнилом майбутнього, і це чорнило сьогодні ще не висохло. І, напевно, немає такої промокальної губки, яка би могла висушити це чорнило, тому що те, що написано Тарасом Григоровичем Шевченком, наче написано сьогодні про ті події, які відбуваються і які відбувалися у нас на Україні».


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...