Виставка «Єжи Гедройць і його справа Доробок бібліотеки «Культури»»

PDF Друк
П'ятниця, 06 березня 2015, 11:09

У центральному корпусі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулося урочисте відкриття виставки «Єжи Гедройць і його справа Доробок бібліотеки «Культури»». Організатори заходу – університет і Генеральне консульство Республіки Польща у Львові.

Як повідомили у прес-службі освітнього закладу, в заході взяли участь Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд, автор та куратор виставки Малгожата Птасінська (Інститут Паризької культури), ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника доктор політичних наук, професор Ігор Євгенович Цепенда, кандидат історичних наук, доцент Микола Геник, викладачі та студенти, представники засобів масової інформації.

Відкриваючи виставку, ректор університету Ігор Цепенда зазначив, що Єжи Ґедройць є особливою постаттю, його доробок - неоціненний. «Надзвичайно великим є його внесок у справу налагодження українсько-польських добросусідських стосунків. Думки Єжи Ґедройця, думки його послідовників є актуальними і сьогодні», - підкреслив Ігор Євгенович.

"Нашим теперішнім досягненням ми завдячуємо таким провидцям як Єжи Ґєдройць, які мали сміливість втілювати, здавалося б, часто нереальні плани. Він був переконаний в тому, що те, що він робить, було справді потрібне. Єжи Ґедройць доклав зусиль до створення літературного осередку, який пізніше склав основу літературної еміграції", - наголосив у своєму виступі Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд.

Виставку презентувала одна з її організаторів Малгожата Птасінська (Інститут Паризької культури), яка  розповіла, що зараз в архівах Фонду Паризької культури є чимало листів, написаних Єжи Ґедройцем, а також відповіді на них. Більшість із них присвячена Україні. Експонати виставки висвітлюють діяльність найважливішого еміграційного осередку польської  політичної думки - Літературного інституту, створеного польським інтелектуалом Єжи Ґедройцем в 1946-го році в Римі. Її автори звернули особливу увагу саме на видавничий доробок Літературного інституту, діяльність якого заклала фундамент сучасних польсько-українських, а також польсько-білоруських та польсько-литовських відносин. Саме Єжи Ґедройцю належать слова «Без вільної України немає вільної Польщі».


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...