В Івано-Франківську проходитимуть зустрічі богопосвячених осіб

PDF Друк
Вівторок, 10 лютого 2015, 15:41

З 13 по 15 лютого в Івано-Франківську з благословення Митрополита Володимира (Війтишина) проходитимуть зустрічі богопосвячених осіб, які носять назву «Дні Богопосвяченого Життя» (ДБЖ). Така ініціатива належить Комісії у справах монашества, яку очолює преподобний о. Йосафат Бойко, ВС, синкел у справах монашества Івано-Франківської Архієпархії і вони в такому форматі відбуваються протягом останніх п’яти років.

Цей 2015 рік є для осіб, посвячених Богові, особливим, бо з ініціативи Папи Франциска у Католицькій Церкві він є проголошений Роком Богопосвяченого Життя. Сам Папа про це повідомив у Римі наприкінці листопада 2014 року на зустрічі з Генеральними Настоятелями чоловічих Чинів та Згромаджень. Цей Рік задуманий у контексті 50-ліття ІІ Ватиканського Собору, а особливо ювілею декрету «Perfectae caritatis» про оновлення богопосвяченого життя. Він триватиме до 2 лютого 2016 року (день Стрітення Гоподнього за григоріанським календарем).

Святіший Отець сказав, що «кожна богопосвячена особа – це дар для Божого люду. Дуже потрібно цієї присутності, яка зміцнює та відновлює діло звіщення Євангелія, християнського виховання, милосердя стосовно найбільш потребуючих, контемплятивної молитви, зобов’язання людського й духовного виховання молоді, сімей…». Це, насправді, слова, які підбадьорюють і допомагають.

Українська Греко-Католицька Церква підтримала цю ініціативу Святішого Отця і розпочала цей рік 4 грудня 2014 року у празник Входу в храм Пресвятої Богородиці.

Кожного року зустрічі відбуваються в різних монастирях, які мають нагоду прийняти досить велику кількість посвячених осіб. А завершення на третій день відбувається в Архикатедральному Соборі Воскресіння Христового Архієрейською Святою Літургією.

Цього року з цієї нагоди вийшла збірка документів Церкви, що стосуються питання посвячення Богові, а саме: «Лист Папи Франциска до усіх богопосвячених осіб», Послання Владики Михаїла Бубнія, голови Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ, Декрет ІІ Ватиканського Собору про оновлення чернечого життя «Perfectae caritatis», 50 років якого відзначається саме цього року.

Івано-Франківська Архієпархія на даний час має 11 домів чоловічих спільнот, та 18 домів жіночих спільнот, у яких проживають понад 200 богопосвячених осіб.

о. Йосафат Бойко, ВС

Синкел у справах монашества

ПРОГРАМА

Днів Богопосвяченого Життя

Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

І день, 13 лютого, п’ятниця:

18.00 год. – Вечірня в Монастирі Сестер Василіянок по вул. Василіянок, 17 в місті Івано-Франківську;

19.00 год Божественна Літургія;

20.00 год– Конференція на тему: «Митрополит Андрей Шептицький і монашество»Доповідач о. Йосафат Фітель, ЧСВВ. Розколяда.

ІІ день, 14 лютого, субота:

18.00 – Вечірня з Литією Празника Стрітення Господнього у молитовній каплиці при Чоловічому Монастирі Місійного Товариства святого Андрея по   вул. Селянській в місті Івано-Франківську.

Конференція на тему: «50-ліття документу «Perfectae caritatis» про оновлення богопосвяченого життя»Доповідач Владика Йосафат Мощич, Єпископ Помічник Івано-Франківської Архієпархії. Розколяда.

ІІІ День, 15 лютого, неділя, Стрітення Господнє:

10.00 – Божественна Літургія в Архікатедральному Соборі Воскресіння Христового в місті Івано-Франківську.

Очолить митрополит Івано-Франківський ВОЛОДИМИР (Війтишин).


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...