Як отримати найвищу на Прикарпатті відзнаку в галузі архітектури, дизайну, образотворчого і народного мистецтва?

PDF Друк
Середа, 14 січня 2015, 12:19

Розпочато прийом творів і робіт на здобуття обласної премії імені Ярослава Лукавецького, яка є найвищою на Прикарпатті відзнакою в галузі архітектури, дизайну, образотворчого і народного мистецтва.

На розгляд комісії з присудження премії свої роботи подають творчі спілки, об’єднання, товариства, громадські організації мистецького та просвітницького спрямування, управління культури й управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, навчальні мистецькі заклади, видавництва, редакції газет і журналів. Надані матеріали, як наголошують в управлінні культури, національностей та релігій облдержадміністрації, повинні бути опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх двох років, але не пізніше, як за три місяці до їх висунення на здобуття премії. Роботи прийматимуть до 10 березня.

Довідка від Vsemisto

Уродженець м. Снятина Ярослав Лукавецький відомий на Івано-Франківщині тим, що відкрив першу на Покутті мистецьку школу для української молоді,  працював головним художником Станіславського (нині Івано-Франківського) обласного драматичного театру, був серед організаторів Гуцульського ансамблю пісні й танцю.

Малював портрети відомих українських культурних діячів і політиків: Володимира Кобринського, Богдана Лепкого, Теофіла Окуневського. Звертався також до жанрового живопису, натюрморту, пейзажу. Створював декорації до вистав, ескізи сценічних костюмів, портрети українських акторів.

Премія імені Ярослава Лукавецького в області була встановлена в 2002 році.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...