На Прикарпатті найбільше пам'ятників Кобзарю

PDF Друк
Вівторок, 30 грудня 2014, 15:57

У приміщенні обласного товариства «Просвіта» відбулося вручення сертифіката Національного реєстру рекордів України про визнання Івано-Франківщини офіційним рекордсменом щодо кількості пам'ятників Тарасові Шевченку.

Загалом на Прикарпатті, говорить голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України, директор центру туризму і краєзнавства Михайло Косило, нараховується 211 пам'ятників Кобзареві, в тому числі, й 9 монументів, відкритих цього року завдяки старанням місцевих громад. Відомості про них зібрано в ілюстрованому довіднику, підготовленому науковцями та краєзнавцями.

«Будемо вести дослідницьку роботу і світові доводити, що й перший пам'ятний знак Шевченкові був встановлений на Прикарпатті, на Сокільській скелі, біля села Тюдова, ? ділиться задумами Михайло Косило. ? Наші дослідники схиляються до думки, що він був встановлений, очевидно, у 1862 році, відтак, є першим в Україні й у світі. Це треба довести».

Наразі ж відомо, що найстаріші пам'ятники Кобзареві, встановлені на Івано-Франківщині, датуються 1911 роком. Найбільше пам'ятників Тарасові в області споруджено за роки незалежності України (161 монумент).

«У кожного свідомого українця Шевченко асоціюється з нескореною українською нацією, яка, незважаючи на труднощі та протиріччя, йде до волі та кращого життя, ? переконаний начальник управління культури, національностей  та релігій Володимир Федорак. ? Хотілося, щоб Івано-Франківщина була лідером не лише за кількістю відкритих пам'ятників Тарасові, а й за прагненням багатьох читачів вивчати його твори, які є актуальними й сьогодні. Це буде наша велика спільна перемога».


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...