Хорвати в Галичині у роки Першої світової війни (фотовиставка)

PDF Друк
Четвер, 25 вересня 2014, 15:05

В Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відкрилася фотовиставка до 100-річчя з початку Першої світової війни під назвою «Хорвати в Галичині у роки Першої світової війни».

Виставка проходила в рамках міжнародної конференції «Перша світова війна в історичній долі народів Центрально-Східної Європи». Експозицію організували делегація із Хорватії: Івіца Панчин – представник адміністрації міста Загреб та Євген Пащенко - професор кафедри україністики філософського факультету Загребського університету, доктор філологічних та історичних наук.

У часи Першої світової війни хорвати брали участь у бойових діях на трьох великих фронтах: Балканський, Італійський, Східних. На цих фронтах загинуло від 100 до 150 тисяч військових. Саме на Східному фронті упродовж зими і весни 1915 року відбувалися найкривавіші битви Першої світової війни. Хорвати упродовж того року брали участь у значних битвах: Битва на Дніпрі (9-12 травня 1915), марш на Східну Галичину (липень-вересень 1915), битва на річці Серет (9-12 вересня 1915). Найбільше хорватських військових втратило життя на фронтах Галичини і Буковини. З лав військовоспроможних було втрачено біля 500 тис. вояків. Чимало загиблих було похоронено на Богородчанщині, однак, досі їхні імена були невідомими.

На світлинах, що презентуються зображено Прикарпаття на початку ХХ століття, ілюструється село Глибівка Богородчанського району, через яке проходила лінія Східного (Галичина і Буковина) фронту в роки Першої світової війни. Окрім фотографій, на яких зафіксовані прощання з загиблими, представник Загребського університету передали сільському голові Глибівки імена і прізвища 42 людей. В перспективі, науковці Загребського університету та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника планують впорядкувати місце поховання хорватів та встановити неподалік меморіальний знак.

Один з представників Хорватії на презентації виставки зазначив, що ці світлиниї є одним із доказів дружби між українським та хорватським народами.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...