Виграні кошти на "Параді Вишиванок" переможці з Прикарпаття пожертвували військовим

PDF Друк
П'ятниця, 29 серпня 2014, 17:15

Вже в котрий раз наше місто приймає участь у етнофестивалі «Парад вишиванок» у місті Києві, який започаткований громадською організацією «Столичні ініціативи».

Цього року наш обласний центр представляли самодіяльні митці найколоритнішого і неповторного своїм мистецтвом Космача, а саме народний аматорський ансамбль пісні і танцю, керівником якого є Бойчук Парасковія, повідомили МВК.

Теперішній фестиваль відбувався у два етапи. Розпочалися дійства у суботу з конкурсної програми традиційного весілля. Цей конкурс був наймасовіший і вважається найголовнішим. Загалом у фестивалі взяли участь делегації з п’ятнадцяти обласних центрів і міст.

Наступного дня, у неділю, святкування почалися з Контрактової площі, де зібралися всі заявлені представники міст і регіонів України. Всі учасники були одягнені у вишиванки і цією барвистою колоною попрямували Андріївським узвозом до Софійської площі де і продовжилися конкурсні програми фестивалю.

Окрім презентації традиційного весілля у програмі були конкурси весільної скрині, весільного вінка, весільного короваю, вишиванок. Та новинкою цього разу був конкурс близнюків у вишиванках. У конкурсі скринь наше місто представляли митці художнього фонду Тетяна  Мурафа та Галина Турчик.

За підсумками першого етапу Івано-Франківськ увійшов до фіналу у конкурсі традиційного весілля. І після виступу у фінальній частині журі фестивалю визнало виступ нашого колективу найкращим. Отож, Космачани заполонили душі і серця не тільки глядачів, але й вимогливих оцінювачів народного мистецтва.

За зайняте перше місце колектив отримав винагороду 15 000 грн. Свою винагороду представники Івано-Франківська жертвують на реабілітацію поранених та на закупівлю військового спорядження для тих бійців, які є вихідцями з Косівського району.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...