Довбушфест - 23-24 серпня у Івано-Франківську

PDF Друк
Вівторок, 19 серпня 2014, 20:27

Сьогодні, 19 серпня 2014 року, відбулась прес-конференція присвячена проведенню в Івано-Франківську фестивалю волі «Довбушфест» в рамках відзначення Дня незалежності України. У прес-конференції взяли участь заступник міського голови Руслан Панасюк, начальник відділу туризму МВК Володимир Устинський та один з музикантів гурту «Кораллі» Віталій Чупак.

Зокрема, в рамках прес-конференції йшлося, що 23-24 серпня 2014 року в м. Івано-Франківську, на площі перед адміністративним будинком (вул. Грушевського, 21), відбудеться патріотичне дійство, приурочене до Дня Незалежності України – фестиваль волі «Довбушфест». Один із проявів українського національно-визвольного руху – діяльність опришків на Прикарпатті. Уособленням постаті Олекси Довбуша заразом як народної легенди та символ національного героя  – дата трагічної загибелі 24 серпня 1745р.

Саме з цього приводу вищезгадані дні подаються як звитяжні, звільнення від ярма та набуття безсмертя у легендах і переказах, через народну пам'ять. Фестиваль покликаний поєднати вартісну концертну програму із просвітньою та спортивною. Цільова аудиторія: мешканці міста та туристи різноманітних вікових груп, які цікавляться культурою та побутом Галичини. Мета фестивалю це  вирізнити місто Івано-Франківськ у дні святкування Української Незалежності і привабити сюди гостей.

Відповідно до програми, відкриття фестивалю відбудеться  біля Ратуші (пл. Ринок ) о 14год., в подальшому буде організовано урочисту  ходу  центральною частиною міста за участі духового оркестру, трембітарів, костюмованих опришків, кінноти й спортсменів до площі перед адміністративним будинком де заплановано:

-  етнічний ярмарок та святковий концерт за участі відомих гуртів та виконавців – «Кому вниз» (Київ); «Кораллі» (Івано-Франківськ); «ТристаВісім» (Ужгород); мистецькі колективи лауреати юнацького фестивалю «Гордість України 2014»; Мистецький проект   «Володимир Івасюк повертається» (Верховина) театралізовані виступи художньої самодіяльності

-  свято сили та вправності з відомим Карпатським богатирем, багаторазовим рекордсменом Назарієм Павлівим, також «Спорт у вишиванках» - майстер-клас і зумба-фітнес;

-  автентична Карпатська кухня від Асоціації «Великий Карпатський бренд – Чиста флора» та Громадської спілки «Карпатський смак»;

-  екскурсії до музею Оле Довбуша (під опікою В. Грабовецького);

-  розваги для дітей

Також на фортечній галереї Бастіон, усі бажаючі матимуть добру нагоду насолодитися нічним ( початок о 22 год.) переглядом українських кінострічок у форматі проекту КІНО-ФМ.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...