На Франківщині провели мистецький пленер

PDF Друк
Вівторок, 05 серпня 2014, 15:16

Богдан Бринський: «Мистецтво понад усе, але як треба буде, ми готові змінити пензлі на автомати»

25 митців з різних куточків України вже вдруге в цьому році провели мистецький пленер у Ворохті. У неспокійний для країни час, кажуть митці, і у творчості стаються зміни. «Художники переживають теперішні події дуже болісно і цей настрій відображається на їх полотнах. Для нас пленер – це можливість не лише передати мальовничу красу природи гір, а й вкласти власні відчуття трагізму, боротьби, єдності в картини, повідомляє vsemisto-if.info.

Мистецтво понад усе, але як треба буде, то ми готові змінити пензлі на автомати», – говорить організатор пленеру, художник Богдан Бринський. Зібрались на пленер художники з Севастополя, Донецька, Києва, Одеси, Львова, Харкова… За два тижні написали на всіх понад дві сотні робіт, частину з них митці віддали для доброї справи. Кошти з продажу картин, як розповів, меценат пленеру, депутат Івано-Франківської обласної ради Микола Палійчук використають на придбання оборонного спорядження для військових.

Кілька бронежилетів він уже передав на Схід. Художники охоче підтримали таку ініціативу, адже болісно переживають події, що відбуваються в Україні. «Я тішуся, що таким чином можу допомогти нашим хлопцям. Той факт, що ми долучаємось до такої великої справи надихає. Два тижні пролетіли дуже швидко, ми не встигли втілити в полотнах все задумане. Кожен з нас написав приблизно по 10 робіт, а ще зробили чимало ескізів для роботи в майстернях. Загалом же Ворохта – це невичерпний край для творчості», – наголосила киянка Оксана Полтавець-Гойда заслужений художник України.

Микола Палійчук також переконаний, що Ворохта вартує того, аби стати мистецьким центром Гуцульщини, адже куди не глянь, всюди неповторна краса, яка надихає творчих людей. «Сьогодні, як ніколи важливо гуртуватись, об’єднуватись усім, а особливо митцям, які як літописці, пишуть історію країни на полотнах. Сподіваємось, що вже в недалекому майбутньому на картинах буде зображено спокій і мир, а Ворохта направду стане мистецьким центром та постійним місцем проведення пленерів», – говорить М. Палійчук.

Художники сподіваються, що ще повернуться в Карпати, адже пейзажів тут вистачає та й митцям у Ворохті сподобалось.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...