На Франківщині процвітає туристичний клуб

PDF Друк
Вівторок, 01 липня 2014, 09:50

Знову яскраві емоції, незабутні враження, цікаві пригоди – цього разу наша мандрівка пролягла Поділлям, яке славиться своїми безкраїми родючими полями, героїчною історією, дерев'яними церквами, величними замками. На Франківщині процвітає туристичний клубЗнову яскраві емоції, незабутні враження, цікаві пригоди – цього разу наша мандрівка пролягла Поділлям, яке славиться своїми безкраїми родючими полями, героїчною історією, дерев'яними церквами, величними замками.

Першим замком, який гостинно відкрив нам свою історію, став замок Скала Подільська або “Скала над Збручем”. Замок військового значення, який слугував для захисту від набігів татар. Нині замок лежить в руїнах. Збереглися частково мури і палац, який місцеві мешканці, на жаль, розбирають і сьогодні.... Тепер тут проводяться реставраційні роботи. Тож сподіваємося, що цю пам’ятку таки збережуть майбутнім поколінням.

Наступним об’єктом, який входив до нашого маршруту, була фортеця Кам’янця - Подільського. Вона входить до Семи чудес України. Відома з XIV століття, як частина оборонної системи міста Кам'янець, колишньої столиці Подільського князівства. Замок вражає своїми кам’яними неприступними мурами і баштами, які високо здіймаються над головою. У кожної з ниx своя історія, свої таємниці та легенди. В одних зберігали провіант, інших – порох, а у вежі Папській відбував ув'язнення Устим Кармелюк – ватажок народного повстання на Поділлі. Відтоді її називають Кармелюковою.

Намилувавшись краєвидами і збагатившись знаннями історії, мандрівники продовжили екскурсію цікавими стежками старовинної частин Кам’янця. Тут, за словами студентки Діани Коцаби, збереглася справжня атмосфера середньовічної Європи.

Наступним не менш цікавим об'єктом – туристичним десертом була Хотинська фортеця, яка бере свій початок з часів Київської Русі. Замок перебував у власності різних народів османської та російської імперій. Свого часу володів ним Ян III Собеський – король Польщі, про що свідчать залишки мечеті, збережений Храм Олександра Невського і житлові приміщення в середині замку.

Історичні пам'ятки, розповіді, легенди, мальовничі краєвиди та зустрічі з цікавими співрозмовниками сплелися у незабутній віночок вражень мандрівників.

Приєднуйтесь до нас. Для початку перегляньте фото...

А.М.Кухарчук, керівник клубу "Мандрівник”


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...