На Івано-Франківщині відкрили меморіальний комплекс

PDF Друк
Вівторок, 08 листопада 2016, 17:58

У суботу в селі Глибівка відбулося урочисте відкриття меморіального комплексу за загиблими хорватськими воїнами в роки Першої Світової війни.

В заході взяли участь делегація з Республіки Хорватія на чолі з  Надзвичайним і Повноважним послом Томіславом Відошевічем, народний депутат України Тарас Юрик, голова групи дружби «Україна – Хорватія», заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк та обласної ради Сергій Басараб, голова райдержадміністрації Франко Єжак, заступник голови районної ради Ігор Семків, науковці,  військові з Республіки Хорватія, місцева влада та жителі села.

Це вже третій візит делегації з Республіки Хорватія, попередні два відбулися у 2013 та 2015 роках. Під час останнього досягнуто домовленості між ПНУ імені В. Стефаника та Загребським університетом про організаційні деталі з проведення відповідних робіт щодо впорядкування могил та відкриття меморіального комплексу.

Урочисте відкриття меморіального комплексу здійснив Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Хорватія Томіслав Відошевіч. На даний час на території подвір’я церкви Перенесення мощей Святого Миколая впорядковано близько півсотні могил. Збереглася також брама та пам’ятник, який був привезений з Відня у 1917 році. На них викарбувані написи: «Тут поховані хорватські воїни 25-го Загребського і 26-го Карловацького полків австро-угорської армії, які віддали своє життя за батьківщину і за короля».

Хорватські гості навідались також до місцевої школи, де відбулося відкриття фотовиставок: «Зелено-блакитна Хорватія» (виставка хорватських краєвидів) та «Хорватські воїни в селі Глибівка на початку XX століття».

 


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...