Культурі Снятинщини потрібні реформи

PDF Друк
Середа, 02 листопада 2016, 13:21

Днями у Снятині відбулося виїзне засідання колегії управління культури, національностей та релігій ОДА.

Стефаниківська земля гостинно зустріла представників управління, керівників підвідомчих обласних закладів культури, начальників відділів культури районів та міст обласного значення. Начальник відділу культури Богдан Юрчук провів для делегації екскурсійну програму. Завітали присутні до центральної районної бібліотеки, літературно-меморіального музею ім. Марка Черемшини, музею книги, художньо-меморіального музею Василя Касіяна та приватного музею робіт скульптора Бориса Гуцуляка.

Йшлося про стан діяльності закладів культури Снятинського району, оцифровані фонди музеїв: збереження, доступ, репрезинтація та про пропозиції до плану роботи управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації на 2017 рік.

У роботі колегії взяли участь начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, заступник голови Снятинської РДА Ігор Гуцуляк та перший заступник голови районної ради Петро Маліборський.

Головним завданням, на думку керівництва профільного управління ОДА, є укомплектуваня відділу і створення умов для його належного функціонування, а також забезпечення комп’ютерною технікою сільських бібліотек.

Необхідно також виділити музею Василя Стефаника пожежно-охоронну сигналізацію.

Потрібні кошти на придбання експонатів для державних музеїв району та на реставрацію музейних експонатів ( у зв’язку з цим втрачаються цілі пласти історичних, художніх цінностей. Проблемою в обліку експонатів музеїв є недостатня забезпеченість технічними засобами, відсутність сучасної автоматизованої інформаційно-довідкової системи).

На часі - актуальне питання спорудження нового палацу чи будинку культури, оскільки Снятинський будинок культури не відповідає критеріям сьогоднішнім вимогам.

Позитивними моментами в даній сфері є те, що цього року з обласного бюджету на ремонт музею Марка Черемшини було виділено 300 тис. грн та проведено заміну покрівлі, а також планується на наступний рік виділити кошти в сумі 300 тис. грн з обласного бюджету. На косметичний ремонт музею Василя Касіяна планується на наступний рік 48 тис. грн згідно кошторису з районного бюджету.

Додамо, що в районі діє комплексна программа «Культура Снятинщини», метою якої є збереження та популяризація народної творчості. Ця програма мала б ширше використання, за умови покращення її фінансування. Снятинською районною радою також прийнята програма «Теплий заклад», але через брак коштів вона не діє.

Начальник управління Володимир Федорак звернувся до керівництва Снятинського району щодо покращення матеріально-технічної бази даної галузі.


Якщо Вам сподобався текст, натисніть на кнопку соцмереж

загрузка...